fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Witaminy na włosy – które z nich stosować?

Strona główna » Blog » Witaminy na włosy – które z nich stosować?

Witaminy na włosy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Drogeryjne i apteczne półki uginają się pod ciężarem różnego rodzaju preparatów witaminowych pomocnych w walce z nadmierną utratą kosmyków. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie konkretnego preparatu, dobrze byłoby dowiedzieć się jaki wpływ na nasze włosy posiadają poszczególne witaminy na wypadanie włosów.

Witaminy na włosy – co warto o nich wiedzieć?Witaminy na włosy

Witaminy na włosy charakteryzować się mogą różnym działaniem. Warto je suplementować zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z ich niedoborem. Dobrze byłoby zdawać sobie sprawę także z faktu, iż niedobory niektórych witamin w naszym organizmie mogą niekorzystnie wpływać na kondycję naszych kosmyków. Nie tylko mogą spowodować ich kruchość i łamliwość, ale również i przerzedzenie włosów. Jeżeli jednak dokucza nam wypadanie włosów, witaminy muszą być dobierane niezwykle starannie. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy cierpimy na jakiś niedobór, koniecznie oznaczmy poziom danej witaminy w swojej krwi. Dobrze byłoby również widzieć, jakie witaminy mają dobroczynny wpływ na nasze kosmyki.

Dobre witaminy na włosy to między innymi:

  • biotyna – zwana także witaminą H oraz witaminą B7, wzmacnia włosy, zapobiega ich kruchości oraz łamliwości; ogranicza ich wypadanie oraz przyśpiesza porost włosów,
  • witamina C – pomaga w tworzeniu kolagenu, który stanowi podstawowy budulec naszych włosów; nadaje także naszym włosom wspaniały blask,
  • witamina D – witaminie tej przypisuje się przede wszystkim działanie wzmacniające odporność organizmu; bardzo korzystnie wpływa także na wygląd naszych włosów,
  • witamina E – sprawia, że nasze włosy stają się lśniące; nie wypadają również przedwcześnie i nie siwieją zbyt szybko.

Wszystkie wyżej wymienione witaminy na włosy, muszą być suplementowane systematycznie, jeżeli zależy nam na osiągnięciu satysfakcjonujących nas rezultatów. Zanim kupimy interesujący nas preparat na wypadanie włosów, przyjrzyjmy się temu jak dużą ilość danej witaminy zawiera. Nie wszystkie preparaty pokrywają bowiem całość dziennego zapotrzebowania na daną witaminę.

Delpos - zestaw

WYBIERZ DELPOS
DOSTARCZ WŁOSOM SIŁY DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYMKUP TERAZ

Witaminy na włosy – co oprócz nich warto stosować?

Jak już wspomniano powyżej, witaminy na włosy muszą być dobierane bardzo starannie. Same witaminy nie wystarczą jednak, jeżeli chcemy cieszyć się gęstymi oraz lśniącymi włosami. Witaminy na porost włosów nie powinny być jednak stosowane solo. Oprócz nich warto zainteresować się także innymi metodami, których celem jest wzmocnienie naszych kosmyków. Doskonale, jeżeli sięgniemy po dermokosmetyki o naturalnych składach. Podobnie jak witaminy na włosy, powinny być one wybierane starannie. Warto zakupić przynajmniej szampon na wypadanie włosów, odżywkę oraz wcierkę.

Zaufajmy również sile ziół, zwłaszcza pokrzywie zwyczajnej i skrzypowi polnemu. Napary z tych roślin, podobnie jak witaminy na włosy wzmocnią je od wewnątrz i zapobiegną nadmiernej ich utracie.

Podsumowując, można wysnuć wniosek, że witaminy na włosy mają szansę skutecznie zadziałać. Witaminy na wzmocnienie włosów warto dobierać bardzo starannie. Pamiętajmy także o tym, aby witaminy dla włosów nie były jedyną stosowaną przez nas metodą walki o piękne i lśniące kosmyki. Warto zainteresować się także dermokosmetykami o naturalnym składzie oraz ziołami.


Bibliografia

1. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka, Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
2. Romańska-Gocka K., Farmakoterapia łuszczycy, Farmacja Polska, 2009

4 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊