Domowe sposoby na wypadanie włosów
Strona główna » Blog » Domowe sposoby na wypadanie włosów
Domowe sposoby na wypadanie włosów, to jedna z prostszych metod, która może pomóc zlikwidować te dolegliwości. Wiele osób zmaga się z problemem osłabionych włosów. Wpływ na to mają różne czynniki. Wśród nich należy wymienić takie jak: uboga w witaminy i minerały dieta, niewłaściwa pielęgnacja, choroby oraz zmiany hormonalne. W przypadku niektórych osób przyczyną nadmiernego wypadania włosów są natomiast czynniki genetyczne.
Istnieje wiele różnych metod na wypadanie włosów, od kosmetycznych kuracji jak np. odżywka na porost włosów po specjalistyczne zabiegi trychologiczne. Warto spróbować domowych sposobów na wypadanie włosów, zanim sięgniemy po bardziej zaawansowane rozwiązania.
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Zalety | Wady |
---|---|
|
|
DELPOS
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ
Domowe sposoby na wypadanie włosów – co działa najlepiej?
Domowe sposoby na wypadanie włosów w większości są niedrogie, a potrzebne produkty zwykle mamy w domu bądź można je kupić w każdym sklepie.
Najbardziej znane i zarazem skuteczne metody to:
- Domowe maseczki na wypadanie włosów – to świetny sposób, który wzmacnia cebulki i zmniejsza liczbę wypadają włosów. Jest wiele składników, które można wykorzystać do zrobienia maseczki. Jednym z nich jest żółtko, które miesza się z olejkiem rycynowym lub oliwą. Tak przygotowana maskę nakłada się na włosy, na około 40 minut. Dla lepszego efektu na głowę można założyć folię i ręcznik. Następnie włosy trzeba dokładnie umyć. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Do wykonania masek na włosy można użyć również nafty kosmetycznej lub startej rzepy.
- Olejowanie włosów – to kolejny domowy sposób na wypadanie włosów. Do zabiegu można użyć różnych olejów m.in. sezamowego, z avocado, z nasion bawełny, oliwy z oliwek, olej macadamia, arganowy, kokosowy, olej z pestek winogron czy słodkich migdałów. Dobiera się go w zależności od porowatości włosów. Olejowanie chroni włosy przed utratą wilgoci i uelastycznia je. Substancje zawarte w olejkach wnikają w głąb włosów i wzmacniają je od wewnątrz. Włosy można olejować na sucho, koncentrując się jedynie na końcówkach. Olej można też nakładać na mokre, umyte włosy, aplikując produkt na całej długości. Olej trzyma się na włosach od 40 minut do 3 godzin, zależnie od stanu włosów. Po zabiegu włosy trzeba dokładnie umyć, najlepiej dwukrotnie. Olejowanie można wykonywać na noc. W takim przypadku olej nakłada się na włosy, a następnie zakłada czepek. Rano głowę należy umyć. Olejowanie powinno przeprowadzać się 1-3 razy w tygodniu.
- Picie ziołowych naparów – zioła mają dobry wpływ na włosy. Aby je wzmocnić, zalecane jest regularne picie specjalnie skomponowanych herbat ziołowych. Można kupić gotowe preparaty, które są do nabycia w aptekach lub sklepach zielarskich, albo zrobić je samemu. Na włosy pozytywny wpływ mają takie zioła jak: pokrzywa, skrzyp polny, łopian, tatarak. Można robić z nich napary do picia, ale sprawdzą się również do stosowania w formie płukanek.
- Picie drożdży – picie drożdży to jeden z najtańszych sposobów na wzmocnienie włosów. Drożdże to organizmy jednokomórkowe, które rozkładają cukry proste. Zawierają mnóstwo witamin z grupy B, potas, selen, miedź, chrom, magnez, cynk, żelazo, fosfor. Drożdże należy pić codziennie regularnie przez 3 miesiące, potem powinno zrobić się miesiąc przerwy. Około 1/6 do 1/2 kostki drożdży należy zalać wrzącą wodę, a po ostygnięciu wypić. Drożdże pozytywnie działają na cały organizm, wzmocnienie włosów widoczne jest po około miesiącu.
- Domowe płukanki na włosy – płukanki można zrobić samemu, z produktów, które są dostępne w domu. Na wzmocnienie włosów dobrze działa płukanka z kawy, która pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. Włosy można płukać również piwem. Zawiera ono chmiel oraz witaminy z grypy B, które wzmacniają włosy. Skuteczna jest również płukanka z siemienia lnianego i cytryny. Semie lniane rewelacyjnie wpływa na kondycję włosów, poprawia ich strukturę. Włosy można również płukać naparami ziołowymi ze skrzypu polnego lub tataraku.
Domowe sposoby na wypadanie włosów – kiedy widać efekty?
Domowe sposoby na wypadanie włosów nie działają od razu. Na efekty trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni, czasami dwa-trzy miesiące. Efekty będą widoczne, ale pod warunkiem regularnego stosowania tych metod Ważne jest, aby wykryć przyczynę wypadania włosów, w tym celu należy udać się do lekarza dermatologa lub trychologa, który przeprowadzi specjalistyczne badania.
Domowe sposoby na wypadanie włosów – specjalistyczne dermokosmetyki Delpos do stosowania w domu
Domowe sposoby na wypadanie włosów w wielu przypadkach mogą być niewystarczające. Wówczas należy stosować specjalistyczne szampony na wypadanie włosów, odżywki i płyny redukujące wypadanie włosów. W sklepach i aptekach jest dużo kosmetyków, które zawierają substancje przeciwdziałające wypadaniu włosów. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie sprawdzić skład danego środka. Najlepiej wybrać zestaw preparatów z jednej serii, dzięki temu wzajemnie uzupełnią one swoje działanie. Szczególnie godne polecenia są dermokosmetyki Delpos.
W zestawie znajdziemy: szampon, odżywkę i wcierkę. Pakiet tych trzech preparatów, zapewni nadmiernie wypadającym włosom kompleksową pielęgnację:
- wzmacniającą – dzięki czemu kosmyki odzyskują siłę i przestają nadmiernie wypadać (za sprawą takich składników jak np. olej jojoba, ekstrakt z żeń-szenia oraz miłorzębu japońskiego),
- stymulującą porost włosów – która spowoduje pojawienie się nowych, zdrowych włosów tzw. baby hair (dzięki zawartości m.in. ekstraktu z kory chinowej, olejku z mięty pieprzowej oraz oleju z czarnuszki),
- zmniejszającą łamliwość – sprawia że włosy stają się odporne na uszkodzenia i znacznie mniej wypadają (takie działa zapewnia bioferment z bambusa, honeyquat oraz keratyna roślinna),
- nawilżającą – dzięki czemu włosy łatwo się rozczesują, odzyskują miękkość i połysk (za sprawą m.in. panthenolu i mocznika).
Ponadto dermokosmetyki Delpos nie zawierają chemicznych substancji dodatkowych takich jak: silikony, parabeny, PEG-i, EDTA, SLS-y czy syntetyczne barwniki.
Na wypadanie włosów domowe sposoby są pomocne. Nie każdy jednak ma czas i chęci, by samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju specyfiki. Warto wówczas sięgnąć po naturalne dermokosmetyki, w pełni bezpieczne dla osłabionych włosów oraz odpowiednie dla nawet najbardziej wymagającej skóry głowy, czyli tej wrażliwej, z tendencją do podrażnień, świądu czy przetłuszczania się – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica
Domowe sposoby na wypadanie włosów sprawdzają się w kuracjach wzmacniających włosy od lat. Są bezpieczne i delikatne i przede wszystkim – skuteczne. Ich minusem jest pracochłonne przygotowywanie. Gdy nie mamy na nie czasu, rozsądniej wybrać gotowe kosmetyki przeciw wypadaniu włosów. Ten zabieg także bez problemu przeprowadzimy w zaciszu domowej łazienki.
DELPOS
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ
FAQ
1. Czy domowe sposoby na wypadanie włosów pomogą?
Tak, jednak należy pamiętać, że warunkiem powodzenia takiej kuracji jest systematyczność i sumienność. Stosowane składniki należy również bardzo dokładnie aplikować, by miały pełną szansę wniknąć w skórę głowy i włosy.
2. Jakie kosmetyki na wypadanie warto używać w domu?
O powodzeniu terapii domowej decyduje jakość składników. Należy więc postawić na produkty zawierające jak największy kompleks substancji aktywnych. Dzięki temu, aplikowane na skórę głowy mają większą szansę przeniknąć w jej głąb i stymulować proces odbudowy. W produktach powinny się znaleźć: olej jojoba, ekstrakt z żeń-szenia, ekstrakt miłorzębu japońskiego, ekstrakt z kory chinowej, olejek z czarnuszki, olejek z mięty pieprzowej, witamina E i B3, kreatyna roślinna. Koktajl tych cennych substancji zawarto m.in. w kuracji na porost włosów Delpos.
3. Jakie efekty dają domowe sposoby na wypadanie włosów?
Domowe sposoby na zatrzymanie wypadających włosów przyniosą zauważalne efekty pod warunkiem systematyczności w ich stosowaniu. Czego możemy się spodziewać? Ograniczenia w utracie włosów, wzmocnienia starych i nowych kosmyków, stymulacji cebulek włosowych i pojawienia się tzw. baby hair, zmniejszenia łamliwości włosów na całej długości, sypkości, miękkości, połysku, zdrowej puszystości.
Bibliografia
1. M. Komasińska: Wypadanie włosów i łysienie u kobiet, Kosmetologia Estetyczna, 2016
2. Malinka W. (1999) Zarys chemii kosmetycznej. Volumed, Wrocław
3. Keis K. et al. Investigation of penetration abilities of various oils into human hair
fi bers. J Cosmet Sci, 2005
Komentarze
Miaao - 2021-08-01 08:39:18
Też trzeba zwrócić uwagę, że nie wszystkie domowe sposoby na wypadanie włosów będą dla każdego. U mnie na pewno odpada olejowanie włosów, ale napary czy maseczki to już jak najbardziej + warto nie zapominać o dobrej wcierce do włosów
QWERTY - 2020-07-15 01:00:24
@Anana właściwie niegłupie. Miałam robić chleb w czasie pandemii, a tyle z tego wyszło, że raz miałam zakalec. Teraz jak czytam, można go pożytecznie wykorzystać :D
olaa - 2020-07-14 22:02:09
Stosuję płukanki, olejowanie i napary. Zajmuje to troszkę czasu, ale przydaje się taka chwilka dla siebie w ciągu dnia :*
Anana - 2020-07-13 08:01:51
Mam teraztyle droższy po kwarantannie, że muszę rozważyć taki napój z nich (:
Joannas - 2020-07-11 14:05:31
@JakubS to fakt, moja koleżanka nie dość, że takimi sposobami polepszyła kondycję włosów to przestały wypadać. ale ona potrafi przeznaczyć na taką pielęgnację nawet 2h dziennie, no ja np nie mam takiej możliwości z dwoma etatami
grażyna - 2020-07-04 16:39:00
Domowe sposoby są ok jeśli macie na to czas
Justyma - 2020-07-02 16:50:41
Stosowałam własnoręcznie zrobione maseczki na wypadanie włosów. Poprawiła się widocznie jakość włosów oraz skóry głowy, jednak na wyraźne efekty musiałam czekać tygodniami. Jest to do polecenia dla osób, które mają mały problem, jednak jak osoba liczy na szybszy efekt, raczej polecam jej stosowanie naturalnych kosmetyków. Również w dobry dla zdrowia sposób wzmacniają skórę głowy i jakość włosa, ale z dużo szybszym efektem;)
JakubS - 2020-06-30 06:53:18
Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że domowe sposoby na wypadanie włosów są dla osób bardzo zawziętych. Kiedy nie widziałem efektów po kilku tygodniach, zrezygnowałem, ponieważ zabierają dużo czasu. Nie mniej jednak, poprawiła się skóra mojej głowy oraz włosy lepiej się układają