fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przerzedzenie włosów- co zrobić?

Strona główna » Blog » Przerzedzenie włosów- co zrobić?

Przerzedzenie włosów jest coraz częstszą dolegliwością, która dotyka, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, choć bez wątpienia najbardziej widoczna i najczęściej spotykana jest właśnie w przypadku mężczyzn. Dolegliwość ta może jak najbardziej być źródłem licznych kompleksów i sprawiać, że osoby nią dotknięte, wstydzą się wręcz wychodzić z domu. Warto więc wiedzieć, co zrobić, aby przerzedzenie włosów na całej głowie nie było już dłużej problemem.

Czym jest przerzedzenie włosów i czym się objawia?

Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest przerzedzenie włosów i w jaki sposób je rozpoznać. Czy to po prostu wypadanie włosów? Przerzedzenie włosów na czubku głowy zdarza się już nawet u bardzo młodych mężczyzn. W jaki sposób się objawia? Przede wszystkim na głowie pojawiają się coraz większe łyse placki. Oczywiście na początku nie są one tak mocno widoczne. W początkowej fazie włosy po prostu są przerzedzone i słabsze. Dopiero później pojawia się charakterystyczne łysienie, które obejmować już może spore obszary głowy, a nowe włosy w ogóle nie chcą tam wyrastać.

Przerzedzenie włosów- przyczyny, które to powodują

Wiadomo już, jak nieestetyczne jest przerzedzenie włosów. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, choć warto wspomnieć o tych najpopularniejszych.

przerzedzenie włosów co zrobić

Do głównych czynników na pewno zalicza się:

  • długotrwały stres,
  • problemy hormonalne,
  • problemy skórne,
  • złą dietę.

Warto więc obserwować swój organizm i wiedzieć, który z tych czynników może być odpowiedzialny za to, że pojawia się przerzedzenie włosów nawet u młodych mężczyzn, którzy nie skończyli jeszcze 30 lat. Najważniejsze jest to, aby nie przegapić momentu, w którym faktycznie pojawia się przerzedzenie włosów. Na początkowym etapie o wiele łatwiej będzie sobie można z nim poradzić. Często wystarczą odpowiednie leki lub kosmetyki, które dobrane zostaną przez lekarza.

Sprawdź jakie preparaty na wypadanie włosów warto stosować.

Przerzedzenie włosów- co zrobić?

Gdy pojawia się przerzedzenie włosów, trzeba działać bardzo szybko. Tylko dzięki temu będzie można cofnąć jego skutki i sprawić, że włosy przestaną wypadać. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest to, aby dobrać odpowiednie dermokosmetyki, które mają pozytywny wpływ na skórę i odpowiednio ją odżywiają. Takie dermokosmetyki będą ograniczać wypadanie włosów, a jednocześnie staną się one mocniejsze i zdrowsze, co także wpłynie znacząco na wygląd skóry głowy.

Przerzedzenie włosów u mężczyzn jest zjawiskiem stosunkowo częstym, co sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które faktycznie mogą spowodować wypadanie włosów w znaczącym stopniu.

Przede wszystkim jednak trzeba zwracać szczególną uwagę na skład. Kosmetyki na przerzedzenie włosów powinny posiadać elementy naturalne o aktywnym działaniu.

Delpos - zestaw

DELPOS
DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

 

Przerzedzenie włosów, z całą pewnością jest problemem estetycznym, z którym należy walczyć przy pomocy odpowiednich środków. Takimi środkami na pewno będą dermokosmetyki, które dzięki naturalnemu składowi sprawią, że włosy będą silniejsze i zdrowsze. Przerzedzenie włosów może pojawić się w każdym wieku. Wiele zależy głównie od stresu, który w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy każdemu oraz od problemów hormonalnych, które mogą zaburzać gospodarkę.


Bibliografia:

1. Styczeń P.: Włosom na ratunek, Art of Beauty, 2, (2015)
2. Marlena Matysek-Nawrocka, Maria Bernat, Michał Koziarski: Trychologia kosmetyczna jako metoda diagnozy oraz leczenia wybranych schorzeń skóry głowy i włosów, Lublin
3. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
4. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologii Alergologii, 2003

1 głosów

Komentarze

Kamila Kozlowska - 2020-07-21 13:19:20

U facetów to jest jeszcze czeste i ma oczywiste przyczyny, ale najgorzej jest chyba jak silne przerzedzenie wlosow ma kobieta, bo jednak wizualnie wyglada to u nas fatalnie. Tez mam troche zarzutow co do gestosci swoich wlosow ale jeszcze nie ma tragedii na szczescie.

grzegrzółka - 2020-07-19 09:24:15

A jak chlopak w wieku 23 lat ma mocne przeerzedzenei wlosow to co zrobic? Po prostu kupic mu takie cos do pielegnacji czy leciec od razu na badania?

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊