fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wypadanie włosów u mężczyzn – jak zwalczyć?

Strona główna » Blog » Wypadanie włosów u mężczyzn – jak zwalczyć?

Wypadanie włosów u mężczyzn występuje bardzo powszechnie. Niestety, z wiekiem większość panów łysieje. Niestety, coraz powszechniejszy problem stanowi również wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku. Bez względu jednak na to, kiedy pojawi się kłopot, z utratą włosów można skutecznie walczyć. Należy jednak starannie dobrać produkty, które wspomogą walkę z tym uporczywym problemem.

Wypadanie włosów u mężczyzn – co warto o nim wiedzieć?

Wypadanie włosów u mężczyzn spowodowane jest w przeważającej większości przypadków dużą ilością androgenów. Znamienne dla wypadania włosów u mężczyzn jest to, że u większości panów z wiekiem tworzą się charakterystyczne zakola. W niektórych przypadkach, panowie narzekają również na utratę włosów na samym czubku głowy. Oczywiście duża ilość androgenów to nie jedyny powód utraty włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn - jak zwalczyć?Wypadanie włosów u mężczyzn powoduje również:

  • nieodpowiednia dieta,
  • zaburzenia hormonalne,
  • stres,
  • choroby skóry.

Oczywiście najlepiej byłoby wyeliminować przyczynę, ale bez względu na to w czym ona tkwi, warto stosować dobrej jakości dermokosmetyki, dzięki którym wypadanie włosów u mężczyzn ma szansę zostać pokonane.

Delpos - zestaw

DELPOS
DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓW U MĘŻCZYZNKUP TERAZ

Wypadanie włosów u mężczyzn – po jakie produkty warto sięgnąć?

Aby pokonać wypadanie włosów u mężczyzn, należy zastosować odpowiednio dobrane preparaty na wypadanie włosów. Najrozsądniejszym wyborem będą dermokosmetyki, o które warto pytać w aptekach oraz dobrze zaopatrzonych drogeriach, czy internecie. Sięgajmy tylko po takie produkty, które są dedykowane osobom borykającym się z nadmiernym wypadaniem włosów. Nie sposób jednak nie zauważyć, że nie wszystkie produkty okażą się tak samo skuteczne. Największą i przede wszystkim udowodnioną skutecznością charakteryzować się będą bowiem dermokosmetyki posiadające naturalne składy. Oczywiście, nietrudno zauważyć, że są one nieco droższe niż tradycyjne kosmetyki dostępne w popularnych drogeriach. Jeżeli chcemy jednak cieszyć się efektami, musimy liczyć się z tym, że za dobrą jakość trzeba zapłacić odpowiednio dużo.

Wysoka zawartość składników aktywnych pochodzenia naturalnego przyczynia się bowiem do znaczącego ograniczenia wypadania włosów. Aby jednak terapia miała szansę okazać się skuteczna, konieczne jest regularne oraz systematyczne stosowanie wybranych przez nas produktów. Jednorazowe użycie szamponu czy wcierki na niewiele się bowiem zda.

Nie wolno również zapominać o tym, aby kurację rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Najlepiej zrobić to już wtedy, gdy pojawią się pierwsze problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Kiedy problem jest mało nasilony, walka z nim jest bowiem znacznie skuteczniejsza. Należy także uzbroić się w cierpliwość, bo efekty nigdy nie pojawiają się od razu po rozpoczęciu terapii. Zazwyczaj trzeba na nie czekać około kilkunastu tygodni.

Podsumowanie

Reasumując zebrane powyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że wypadanie włosów dotyka przeważnie większości mężczyzn. Czasami jednak problem pojawia się zbyt wcześnie lub jest bardzo nasilony. Aby walka z wypadaniem włosów była skuteczna i przyniosła satysfakcjonujące i przede wszystkim długotrwałe efekty, należy jednak sięgnąć po dermokosmetyki zawierające składniki pochodzenia naturalnego.


Bibliografia:

1.Styczeń P.: Włosom na ratunek, Art of Beauty, 2, (2015)
2. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
3. Kozłowska U., Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa, 2010, wydanie I
4. Wormer E.J.: Włosy. Pielęgnacja i zdrowie, Wydawnictwo Klub dla Ciebie, Warszawa, 2000

4 głosów

Komentarze

Regina - 2020-09-10 18:55:10

najgorzej jeśli podłożem wypadania są faktycznie hormony, część mężczyzn ma to dziedzicznie przez duży poziom testosteronu nie wiem czy kosmetyki wtedy by pomogły czy nie za bardzo

KrzychuOstrowski - 2020-09-06 15:07:22

Używam dermokosmetyków na wypadanie włosów Delmos i powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Stosuję je dopiero ok dwóch tygodni i widzę dużą poprawę skóry głowy oraz włosów!

Tomeg - 2020-09-03 16:24:07

W moim przypadku rozwiązaliśmy problem wypadania włosów, w momencie zmiany diety oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów :D

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊