fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wypadanie włosów badania – sprawdź jakie wykonać

Strona główna » Blog » Wypadanie włosów badania – sprawdź jakie wykonać

Jeśli cierpisz na wypadanie włosów, badania pomogą Ci ustalić przyczynę. Wiele osób zastanawia się, dlaczego ich fryzury są coraz mniej bujne, a włosy zamiast pięknie układać się na głowie, zostają na szczotce czy grzebieniu. Nie warto w ciemno zgadywać i stosować środki na wypadanie włosów, badania dadzą pełen obraz problemu, z jakim się borykasz i wskażą drogę do właściwego postępowania.

Wypadanie włosów – jakie badania krwi

Jeśli dotyczy nas wypadanie włosów, jakimi badaniami krwi możemy zdiagnozować jego przyczyny? Z pewnością zadajesz sobie to pytanie, jeśli ten problem Cię dotyka. Badania krwi są jednymi z najprostszych do wykonania z punktu widzenia pacjenta. Wystarczy przyjść do punktu pobrań, zamówić odpowiednie badania, oddać krew i odebrać wyniki.

Wypadanie włosów TRICHOGRAMNa wypadanie włosów badania krwi jakie warto wykonać to:

  • TSH, FT3, FT4,
  • Anty-TPO, Anty-TG,
  • poziom cukru,
  • białko,
  • testosteron, progesteron, prolaktyna, estradiol,
  • DHEA-S,
  • morfologia z rozmazem,
  • żelazo, ferrytyna.

Taki zakres badań laboratoryjnych z krwi pomoże specjaliście ustalić i/lub wykluczyć wiele przyczyn Twojego problemu, więc jeśli chcesz skutecznie ograniczyć wypadanie włosów, badania z krwi będą ku temu dobrym pierwszym krokiem.

Przykładowo, przyczyną wypadania włosów może być zbyt niski poziom progesteronu (u kobiet) i jest to powód, aby szczegółowiej przyjrzeć się gospodarce hormonalnej pacjentki

Delpos - zestaw

ZESTAW DELPOS
KOMPLEKSOWE PREPARATY NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

Badania przy wypadaniu włosów – trichoskopia

Badania przy wypadaniu włosów należy wykonywać pod nadzorem odpowiedniego specjalisty. Gdy wybierzesz się do trychologa, możesz być pewny, że zostaniesz szczegółowo poinstruowany jakie badania na wypadanie włosów wykonać. Jednym z takich badań jest trichoskopia. Jest to bezbolesny sposób na zbadanie skóry głowy jako całości: łącznie z ujściami mieszków włosowych i łodygami włosów. Badanie jest wykonywane przy użyciu dermatoskopu wyposażonego w 70-krotne powiększenie, kamerę i oprogramowanie. W trakcie badania wykonywane są fotografie skóry głowy, które następnie wysyła się do analizy.

Sprawdź jak zatrzymać wypadanie włosów!

Jakie badania na wypadanie włosów? Trichogram

Jakim badaniem na wypadanie włosów należy się jeszcze zainteresować? Z pewnością pomocne może być wykonanie trichogramu. Niestety, w odróżnieniu do poprzedniej metody, w tym badaniu na wypadanie włosów konieczne jest pobranie materiału do dalszej analizy. Jednak pacjentowi, któremu doskwiera wypadanie włosów, badania tego typu nie powinny być straszne. W celu oceny pod mikroskopem, wyrywa się około 100 włosów a następnie określa się stan ich cebulek.

W niektórych przypadkach wykonuje się również biopsję skóry – jako uzupełnienie. Badanie to polega na wycięciu niewielkiego fragmentu skóry głowy pod znieczuleniem (kilka mm) i zbadaniu go w laboratorium

Badania na wypadanie włosów – podsumowanie

Badania na wypadanie włosów są bardzo ważnym elementem diagnostyki zaburzeń związanych z wypadaniem włosów. Osobom zmagającym się z dolegliwością jaką jest wypadanie włosów, badania opisane powyżej powinny pomóc dotrzeć do źródła problemu oraz wskazać właściwą ścieżkę postępowania w leczeniu. Jeśli cierpisz na wypadanie włosów, badania powinny być Twoim pierwszym krokiem w walce o zdrowe włosy. Warto się diagnozować!


Bibliografia

1. Szmurło A.: Łupież – zaburzenie skóry głowy, Aesthetica, 2015
2. Brzezińska-Wcisło L., Lis-Święty A., Wcisło-Dziadecka D., Rogala-Poborska I., Trzmiel D., Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2007
3. Gospodarek E,, Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013

5 głosów

Komentarze

Suvia - 2021-02-28 17:23:56

U mnie tak to właśnie by wyglądało jakby to pierwsze badanie nie wystarczyło

Nikita - 2021-02-25 07:11:31

Aha czyli po prostu najlepiej na początku zrobić po prostu to pierwsze i w razie czego dopiero Trichogram?

Suvia - 2021-02-24 11:45:53

Ciężko określić jakie jest lepsze. Ja na początku na pewno miałam różne badania krwi, potem robiłam sobie trichoskopie i wtedy razem ze specjalistą wdrożyliśmy odpowiednią terapię, ale słyszałam, że badania na wypadanie włosów za pomocą trichoskopii moga być nie wystarczające i wtedy konieczny może być Trichogram.

Nikita - 2021-02-20 10:30:33

A jakie badanie na wypadanie włosów było by lepsze? Trichoskopia czy Trichogram?

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊