fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów – co warto wiedzieć?

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów to problemy, które nierzadko idą ze sobą w parze. Nie ma się temu co dziwić, bo im gorsza kondycja skalpu, tym większe ryzyko nadmiernej utraty kosmyków. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, w jaki sposób można walczyć ze świądem skalpu. Warto byłoby też mieć świadomość tego, w jaki sposób pokonać takie problemy, jak swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów. Na szczęście, walka z tymi problemami jest jak najbardziej możliwa. 

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów dlaczego skalp swędziSwędząca skóra głowy i wypadanie włosów – dlaczego skalp swędzi?

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów mogą być ze sobą powiązane. Zazwyczaj jednak, pierwszy z problemów pojawia się wcześniej.

Wśród najczęstszych przyczyn świądu skóry głowy wyróżnić można przede wszystkim:

  • łupież
  • nieodpowiednią pielęgnację
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • zapalenie mieszków włosowych
  • grzybica skóry głowy

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów wymagają bez wątpienia konsultacji z doświadczonym lekarzem dermatologiem bądź trychologiem. Dzięki osobistej konsultacji możliwe będzie poznanie przyczyn swędzącego skalpu oraz wdrożenie odpowiedniego postępowania. Jeśli więc skóra głowy swędzi i wypadają włosy, nie zwlekajmy z konsultacją.

Zobacz inne domowe sposoby na wypadanie włosów

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów – dlaczego te problemy są powiązane?

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów mogą, choć nie muszą iść ze sobą w parze. Niektóre osoby narzekają bowiem na świąd skalpu, ale na nadmierną utratę kosmyków już nie. Niemniej jednak, swędząca skóra głowy w większości przypadków wiąże się także z wypadaniem włosów. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że świąd jest zazwyczaj powodowany jakąś chorobą skóry. Nie pozostaje ona niestety bez wpływu na kondycję włosów. Cebulki będą słabiej odżywione, a przez to mniej odporne na wypadanie.

Delpos - zestaw

ZESTAW DELPOS
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA WYPADAJĄCE WŁOSYKUP TERAZ

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów – jak walczyć z problemami?

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów to problemy, z którymi można i należy skutecznie walczyć. Na pewno warto byłoby postarać się o odwiedzenie lekarza. Zalecone może zostać stosowanie odpowiednich dermokosmetyków. Najlepiej postawić na pielęgnację naturalną. Postępowanie powinno być dostosowane do stopnia zaawansowania problemu. Najczęściej zaleca się równoległe stosowanie delikatnego szamponu oraz wcierki. Szampon zawierający łagodne środki myjące przede wszystkim nie będzie zaostrzał problemu. Jeśli przyczynę świądu stanowi łupież, dobrze byłoby postawić na szampon zawierający składniki, które pomogą go pokonać.

Wcierka powinna zaś być bogata w roślinne olejki i ekstrakty wzmacniające cebulki włosowe. Dobrym pomysłem będzie także zmiana diety na zdrowszą oraz picie dużych ilości wody. Pamiętajmy też o redukcji stresu, który nie wpływa zbyt dobrze na kondycję włosów.

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów a koloryzacja

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów to bez wątpienia uciążliwe problemy. Walka z nimi nie należy zaś do najłatwiejszych. Na jej rezultaty trzeba będzie zaczekać odpowiednią ilość czasu, dlatego wskazana jest cierpliwość. Sporo osób zastanawia się jednak nad tym, czy swędząca skóra głowy i wypadanie włosów stanowią przeciwwskazanie do koloryzacji u fryzjera. Nie da się jednak odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Każdy przypadek jest bowiem inny. Ograniczenie koloryzacji będzie na pewno dobrym pomysłem. Jeśli jednak nie możemy z niej zrezygnować, warto zdecydować się na koloryzację przy użyciu naturalnej farby.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że świąd skóry głowy często idzie w parze z wypadaniem włosów, choć nie zawsze tak się dzieje. Warto byłoby mieć świadomość tego, że przyczyny świądu skalpu mogą być naprawdę przeróżne. Walka z tymi kłopotami jest trudna i wymaga cierpliwości. Na pewno warto zdecydować się na wdrożenie naturalnej pielęgnacji.


Bibliografia:

1. Mayo Clinic; “Hair loss”; data dostępu: 2020-02-07
2. Emily Cronkleton; “10 Tips to Naturally Regrow Your Hair”; data dostępu: 2020-02-07
Brenner, Fabiane & Bergfeld, Wilma. (2003). ; “Hair loss: Diagnosis and management. ”; Cleveland Clinic journal of medicine. 70. 705-6, 3. 709. 10.3949/ccjm.70.8.705.

1 głosów

Komentarze

padnora - 2022-04-29 13:07:53

No ja też bym się wstrzymała, ale może być tak, że to realnie nie koliduje

Roska - 2022-04-27 23:59:21

Mnie zdziwił temat w ogóle tego, że ktoś przy problemie jakim jest swędząca skóra głowy i wypadanie włosów myśli w ogóle nad tym czy aby koloryzacja jest mozliwa. Mi by to do głowy nie przyszło

Alantoina - 2022-04-25 23:57:22

Mi zmiana szamponów na naturalne pomogała, więc to mogłabym polecić. Oczywiście oprócz tego że trzeba udać się do specjalisty

Daria - 2022-04-25 19:08:24

U mnie najgorze było to, że i swędząca skóra głowy i wypadanie włosów właśnie były równocześnie. Ciężej sobie wtedy ustalić jak walczyć z problemami tego typu, bo jeszcze to uciążliwe swędzenie przeszkadza, cżłowiek mimo woli drapie głowę i problem wypadania się jeszcze nasila

MsN - 2022-04-23 17:54:54

To też jest prawda, obie przyczyny mogą występować same, ale zdarza się, że pojawiają się razem

Julia - 2022-04-22 23:55:27

Swędząca skóra głowy i wypadanie włosów dlatego te problemy są powiązane, bo często są to przyczyny jednego problemu

GabiGabi - 2022-04-22 19:08:05

Zdecydowanie to jest już przyczyna czegoś. Sam z siebie nie zaczyna swędzieć

kama - 2022-04-20 18:04:38

Czyli swędząca skóra głowy i wypadanie włosów to już efekt jakiegoś problemu. Ja myślałam, że to dlaczego skalp swędzi to jest informacja że coś zaraz się pojawi

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊