fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Piwo na wypadanie włosów – czy warto je stosować?

Strona główna » Blog » Piwo na wypadanie włosów – czy warto je stosować?

Piwo na wypadanie włosów to dość popularna domowa metoda radzenia sobie z nadmierną utratą kosmyków. Nie ma się temu co dziwić, bo jest tania. Zanim jednak zastosujemy piwo na wypadanie włosów, dobrze byłoby dowiedzieć się jak ono właściwie działa i czy faktycznie może pomóc. Trzeba także pamiętać, aby użyć piwa w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie, efektów nie będzie. 

Piwo na wypadanie włosów jak działaPiwo na wypadanie włosów – jak działa?

Piwo na wypadanie włosów to dość skuteczna metoda, która może pomóc ograniczyć nadmierną utratę kosmyków. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób może ono zadziałać. Tymczasem okazuje się, że piwo na wypadanie włosów charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Może nie tylko wzmocnić cebulki, ale również przyśpieszyć porost włosów. Dzięki temu, szybciej zahamujemy wypadanie kosmyków, a nasza czupryna szybko stanie się bujna. Za dobroczynne działanie piwa odpowiadają substancje w nim zawarte.

Mowa tu przede wszystkim o:

  • chmielu
  • drożdżach
  • witaminach z grupy B

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście chmiel. Nie brak w nim cennych garbników, wosków oraz związków trójterpenowych, które silnie wzmacniają cebulki włosów i zapobiegają ich nadmiernej utracie.

Sprawdź jak zatrzymać wypadanie włosów!

Piwo na wypadanie włosów – jak go używać?

Piwo na wypadanie włosów, aby mogło szansę skutecznie zadziałać, musi być odpowiednio stosowane. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie płukanka do włosów. Możemy przygotować ją samodzielnie, bo przepis na nią jest banalnie prosty. Potrzebne będzie nam wygazowane piwo. Aby je uzyskać, wystarczy pozostawić otwartą butelkę bądź puszkę na noc. Piwo trzeba rozcieńczyć wodą, w stosunku 1:1. Płukankę należy zastosować po spłukaniu odżywki. Po użyciu piwnej płukanki, włosów nie należy już płukać wodą. Warto pamiętać o regularności. Piwo można stosować na włosy po każdym myciu przez około dwa, trzy tygodnie. Po tym czasie należy jednak zrobić przerwę. Wszystko ze względu na to, że w piwie zawarty jest alkohol. Może on podrażniać i przesuszać skórę głowy, jeżeli będziemy używać piwnej płukanki przez zbyt długi okres czasu. Cierpliwe stosowanie płukanki piwnej na pewno przyniesie satysfakcjonujące efekty. U niektórych pojawią się one wcześniej, a u innych nieco później.

Wiele zależy od rodzaju naszych kosmyków oraz od tego, jak mocno zaawansowany jest problem związany z ich wypadaniem.

Delpos - zestaw

ZESTAW DELPOS
ZATRZYMAJ WYPADANIE WŁOSÓW SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIKUP TERAZ

Piwo na wypadanie włosów – czy istnieją przeciwskazania do jego stosowania?

Piwo na wypadanie włosów uchodzi nie tylko za metodę dość skuteczną, ale również za bardzo bezpieczną. Niektórzy jednak zastanawiają się nad tym, czy faktycznie nie istnieją żadne przeciwwskazania do sięgania po tę metodę radzenia sobie z wypadaniem włosów. Na szczęście, okazuje się, że nie jest ich zbyt wiele. Przeciwwskazaniem do stosowania piwa na skórę głowy będzie uczulenie na któryś z jego składników. W przeciwnym razie pojawić może się świąd, a nawet pieczenie naskórka.

Podsumowując, piwo na wypadanie włosów jest na pewno godne wypróbowania. Nie należy spodziewać się spektakularnych rezultatów, jeżeli zastosujemy jedynie tę metodę dbania o włosy. Niemniej jednak, piwo może wzmocnić cebulki i przyśpieszyć ich porost. Kluczowa jest jednak regularność. Jednorazowa płukanka piwna na niewiele się zda.


Bibliografia:

1. Chen, W., Becker, T., Qian, F. and Ring, J. (2014), Beer and beer compounds: physiological effects on skin health. J Eur Acad Dermatol Venereol, 28: 142-150. doi:10.1111/jdv.12204
2. APA Graf, Jeannette M.D. Antioxidants and Skin Care: The Essentials, Plastic and Reconstructive Surgery: January 2010 – Volume 125 – Issue 1 – p 378-383. doi: 10.1097/PRS.0b013e3181c2a571

1 głosów

Komentarze

Gabi - 2021-11-24 14:56:47

Raczej, jedynie jak ktoś ma uczulenie na jakiś składnik lub chorobę skóry głowy

Barbara - 2021-11-24 09:07:11

Może i spróbuję i zobaczę czy jakieś fajne efekty ma to piwo na wypadanie włosów, ale czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Justyna - 2021-11-23 22:57:35

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby używać i wcierek i piwa

Agata - 2021-11-23 20:18:13

Ja od siebie znacznie bardziej polecam wcierki, ale jak ktoś chce spróbować to czemu nie. Może się okazać, że to ja się mylę

Beata - 2021-11-23 18:11:47

Najprościej będzie chyba sobie zrobić płukankę z czegoś takiego

Tamara - 2021-11-22 16:31:26

Niby spoko to piwo na wypadanie włosów, ale jak wtedy je stosować? jak go używać?

Karina - 2021-11-22 12:38:54

Zdecydowanie, gdyby działało od wewnątrz większość panów by nie miało problemu z wypadaniem włosów

Katarzyna - 2021-11-22 11:39:25

Piwo na wypadanie włosów od zewnątrz oczywiście? Czy jak to działa?

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊