fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zielona herbata (Camellia Sinensis)

Strona główna » Blog » Zielona herbata (Camellia Sinensis)

Zielona herbata kojarzy się nam z aromatycznym i pobudzającym naparem. Tak naprawdę jednak zielonej herbacie można przypisać także właściwości kosmetyczne, dlatego ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny stał się składnikiem wielu kosmetyków. Nie ulega wątpliwości, że na pozytywne rezultaty mogą liczyć tylko i wyłącznie te osoby, które zdecydują się na regularne używanie produktów bogatych w zieloną herbatę.

Zielona herbata – dlaczego jest wyjątkowa?

Zielona herbata (Camellia Sinensis)
Jak wspomniano na wstępie, zielona herbata jest cennym produktem kosmetycznym i zdrowotnym. Roślina ta pochodzi z Chin, a surowcem są oczywiście liście zielonej herbaty. Zasuszone liście służą nam przede wszystkim do przygotowania aromatycznego naparu. Warto kupować je przede wszystkim w zielarniach. Wykorzystuje się nią również jako składnik suplementów diety oraz kosmetyków. Znajdziemy ją przede wszystkim w kremach na dzień oraz na noc do twarzy. Nie brakuje jej również w tonikach. W ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny wzbogaca się także szampony oraz odżywki na wypadanie włosów. Zielonej herbaty nie brak jest również w balsamach do ciała, zwłaszcza tych o potencjale antycellulitowym i ujędrniającym.

Zielona herbata swoje dobroczynne działanie zawdzięcza cennym związkom takim jak:

  • garbniki,
  • teina,
  • związki fenolowe,
  • lipidy,
  • aminokwasy,
  • witaminy,
  • minerały.
Delpos - szampon

SZAMPON NA WYPADANIE WŁOSÓW
Z ZIELONĄ HERBATĄ W SKŁADZIEKUP TERAZ

Zielona herbata – poznaj jej właściwości

Zielona herbata to bez wątpienia cenny składnik. Wyżej wspomniane zawarte w niej związki sprawiają, że wykazuje ona szereg cennych dla naszego zdrowia oraz dla naszej urody właściwości.

Przede wszystkim warto docenić antyoksydacyjne właściwości, które posiada zielona herbata. Dzięki temu hamuje ona procesy starzeniowe.

Poznaj: Domowe sposoby na wypadanie włosów

Tej dobroczynnej roślinie nie sposób odmówić także działania ujędrniającego. Dzięki temu doskonale walczy ona z pomarańczową skórką. Nie da się również ukryć, że zielona herbata działa przeciwzapalnie i tonizująco. Dzięki temu wspomoże walkę z niedoskonałościami skóry. Poleca się ją osobom, które walczą z trądzikiem, zarówno tym pospolitym jak i różowatym. Nie ulega wątpliwości, że zielona herbata na włosy także ma szansę zadziałać. Roślina ta stymuluje bowiem porost włosów. Dzięki niej możemy cieszyć się więc dużą ilością tak zwanych baby hair. Nie sposób zaprzeczyć także temu, iż dzięki zielonej herbacie możliwe jest nadanie kosmykom pożądanego połysku. Warto stosować więc szampony i odżywki na wypadanie włosów zawierające ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny. Róbmy to zarówno wtedy, gdy mamy problem z wypadaniem kosmyków jak i wówczas, gdy chcemy temu wypadaniu zapobiec.

Bez względu na to, na jaki kosmetyk się decydujemy, pamiętajmy o regularności. Zielona herbata zadziała bowiem tylko wtedy, gdy kosmetyki ją zawierające będziemy stosować systematycznie.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że zielona herbata ma szansę okazać się przydatna w walce z problemem jakim jest nadmierne wypadanie włosów. Warto stosować ją nawet wówczas, gdy takich problemów nie mamy. Dzięki zielonej herbacie możliwe jest bowiem zapobiegnięcie problemowi jakim jest nadmierna utrata kosmyków. Składnik ten znajduje także zastosowanie w szeroko pojętej pielęgnacji skóry.


Bibliografia

1. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
2. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003

1 głosów

Komentarze

Soarim - 2020-12-01 16:05:49

Szkoda, bo warto z tego co widzę ma mega dużo fajnych właściwości. Tyle szczęścia, że naturalne kosmetyki też ją wykorzystują.

Sara - 2020-12-01 14:04:55

Ble dla mnie nigdy nie była jakaś dobra i raczej piłabym ją jedynie z przymusu

Soarim - 2020-11-30 16:04:21

Nigdy nie zastanawiałam się dlaczego zielona herbata jest wyjątkowa, dla mnie zawsze była mega smaczna po prostu :D

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊