Zakola – co warto o nich wiedzieć?
Strona główna » Blog » Zakola – co warto o nich wiedzieć?
Zakola to dość powszechny problem, który może dotknąć osoby w różnym wieku, choć im starsi jesteśmy, tym większe ryzyko, że zakola się utworzą. Na szczęście z problemem tym można walczyć. Nie jest to jednak łatwe, dlatego należałoby najpierw zastanowić się nad ewentualnymi przyczynami powstawania zakoli. Wówczas walka z nimi będzie zdecydowanie skuteczniejsza.
Zakola – poznaj najczęstsze przyczyny ich powstawania
Zakola mogą pojawić się u każdego. Mimo że stopniowa utrata owłosienia skóry głowy kojarzy się głównie z mężczyznami, dość powszechne są również zakola u kobiet.
Poniżej scharakteryzowano najczęstsze przyczyny ich pojawiania się:
Zaburzenia hormonalne | Jeden z głównych powodów przerzedzania się włosów. Zaburzenia hormonalne dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Za zakola u dziewcząt nierzadko odpowiada zespół policystycznych jajników, związany z nadmiarem androgenów i insulinoopornością, |
Czynniki genetyczne | Kolejna częsta przyczyna zakoli. Niestety, problem nadmiernej utraty włosów może być dziedziczny, |
Stres | Zakola mogą pojawić się na skutek stresu. Przede wszystkim przewlekłego napięcia emocjonalnego, które osłabia cebulki włosowe i powoduje ich wypadanie, ale też nagłej, wywołującej silne emocje sytuacji, |
Niedobór witamin | Zakola mogą być także powodowane przez niedobory witaminowe: np. biotyny oraz witaminy A, |
Niektóre upięcia włosów | Ciasne upinanie włosów w wysoki koński ogon może sprawić, że linia włosów na czole i skroniach zacznie się cofać. |
ZESTAW DELPOS
ZATRZYMAJ WYPADANIE WŁOSÓW SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIKUP TERAZ
Aby znaleźć sposób na zakola, warto skorzystać z porady trychologa – zajmuje się on chorobami skóry głowy oraz problemem wypadania włosów. Trycholog wykona odpowiednie badania, takie jak: trichogram czy trichoskopię. W ten sposób będzie w stanie zdiagnozować przyczyny wypadania włosów. W niejednym przypadku późniejsze leczenie może być kontynuowane przez lekarza specjalistę, na przykład dermatologa czy endokrynologa. Oprócz tego warto również na stałe zmienić dietę i prowadzić zdrowy tryb życia, ponieważ to wpływa pozytywnie na kondycję włosów – mówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Zakola – objawy
Co to zakola, większość osób pewnie wie, ponieważ zmiany te są bardzo charakterystyczne. To wyraźne ubytki owłosienia po obu stronach skroni, które na początku są niewielkie, a z czasem się powiększają. Przez powstałe przerzedzenia linia włosów ulega podwyższeniu i tworzy się tzw. wysokie czoło. Nierzadko, zanim pojawią się zakola, skóra głowy zaczyna się przetłuszczać.
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że problem z zakolami może pojawić się już po 20. roku życia. Jeżeli nie rozpocznie się leczenia, może dojść do łysienia włosów także na czubku głowy.
Sprawdź jak zatrzymać wypadanie włosów!
Sposób na zakola – jak znaleźć najskuteczniejszy?
Sposoby na zakola są różne, a to, który z nich będzie najlepszy w danym przypadku, zależy głównie od przyczyny zakoli. Jeśli więc chcemy poznać najlepszy sposób na zakola, odwiedźmy gabinet doświadczonego trychologa. Dobierze nam odpowiedni, indywidualny plan działania.
Często początkowe objawy zakoli udaje się zwalczyć przy pomocy mało inwazyjnych zabiegów:
- mezoterapii – zdecydowanie najpopularniejszy zabieg, dzięki któremu można walczyć z zakolami. Polega na iniekcyjnym podaniu do skóry starannie skomponowanego koktajlu składników aktywnych. Składniki te stymulują skórę do odnowy i zapobiegają nadmiernej utracie włosów.
- karboksyterapii – zabieg ten wykorzystuje kosmetyczne właściwości dwutlenku węgla. Polega najczęściej na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. Dzięki temu dochodzi do rozszerzania się naczynek i znacznej poprawy mikrokrążenia w skórze głowy. W efekcie do mieszków włosowych i cebulek trafia więcej składników odżywczych, a włosy przestają wypadać.
- kriomasażu – polega na podskórnej iniekcji podtlenku azotu. Skutkiem jest pobudzenie skóry głowy do intensywnej odnowy, jak również usprawnienie mikrokrążenia. W ten sposób można skutecznie zahamować wypadanie włosów oraz pobudzić je do porostu.
Zakola – zastosuj dobre dermokosmetyki
Zakola warto leczyć, stosując specjalistyczne zabiegi. Równolegle należałoby wprowadzić odpowiednie domowe metody walki z tym uciążliwym problemem. W szczególności warto byłoby zaufać sile naturalnych dermokosmetyków.
Na uwagę zasługują dermokosmetyki zawierające naturalne oleje oraz ekstrakty roślinne.
Dzięki nim wypadanie włosów może zostać zahamowane. Poszukujmy szamponów, odżywek oraz masek. Bardzo pomocne okazują się również płyny do wcierania w skórę głowy. Kosmetyki nie zadziałają natychmiast, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze rezultaty powinniśmy dostrzec po mniej więcej trzech-czterech tygodniach systematycznego stosowania.
Sposób na zakola – zestaw Delpos
Zestaw Delpos to sposób na zakola, który zdecydowanie warto wypróbować! W jego skład wchodzą 3 preparaty:
- płyn do skóry głowy,
- szampon,
- maska do włosów.
Jak działa płyn do skóry głowy Delpos? Za sprawą ekstraktu z kory chinowej, kofeiny oraz ekstraktu z żeń-szenia powoduje, że skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, a cebulki intensywnie odżywione. Dzięki temu włosy przestają wypadać. To nie wszystko, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej przyśpiesza porost włosów, dotleniając cebulki, co na zakola jest ratunkiem! Płyn Delpos warto zastosować na noc, aby mógł wykazać swoje pełne działanie. Rano należy umyć włosy szamponem z zestawu.
Zdecydowałam się kupić cały zestaw Delpos. Zależało mi na tym, aby szybko zatrzymać wypadanie włosów, ale chciałam je też wzmocnić i zagęścić. Jestem zaszokowana intensywnością działania szamponu, płynu i maski. Włosy oraz skóra głowy stały się zdrowe, nad czołem mam grzywkę z baby hairów. Jestem bardzo zadowolona z efektów – pisze pani Elwira z Kazimierza Dolnego.
Szampon Delpos – to kolejny krok w pozbyciu się zakoli i odzyskaniu włosów. Jest skuteczny, a przy tym bardzo łagodny dla wrażliwej skóry i włosów. Zawiera miętę pieprzową o właściwościach poprawiających mikrokrążenie i stymulujących porost. Betaina dostarcza cennej krzemionki, zwiększa też objętość włosów. Dzięki zawartości pantenolu włosy stają się gładkie, a skóra nawilżona. Znika świąd i podrażnienie.
Próbowałem już wszystkiego, bezskutecznie. Dopiero gdy koleżanka poradziła mi dermokosmetyki Delpos, zacząłem widzieć poprawę. Zakola przestały rosnąć. Przybyło mi też sporo nowych włosów, które zakryły moje wysokie czoło. Cieszę się, że mimo początkowego sceptycyzmu wypróbowałem ten sposób na zakola – pisze pan Mariusz ze Staszowa.
Maski do włosów Delpos należy użyć po uprzednim umyciu włosów szamponem tej marki. Jej wartość jest szczególna, ponieważ zawiera wiele bardzo cennych i niezbędnych dla włosów aktywnych składników. Mocznik wiąże cząsteczki wody, przez co włosy stają się jedwabiście gładkie i nawilżone. Olej jojoba działa ochronnie i nadaje połysk. Olej z czarnuszki pomaga zahamować wypadanie włosów. Keratyna roślinna odbudowuje strukturę włosów i zapobiega ich łamaniu.
Stosując zestaw, korzystasz z całej mocy działania dermokosmetyków. Włosy przestają wypadać, a w niedługim czasie wyrastają nowe, tzw. baby hair. Naturalne dermokosmetyki Delpos są łagodne dla wrażliwej skóry, a przy tym naprawdę skuteczne.
Zestaw Delpos mogę polecić wszystkim! W końcu zakola, które tak mnie irytowały i spędzały sen z powiek, zarosły włosami. Odzyskałem swoją normalną fryzurę i nie muszę się już wstydzić przed znajomymi – pisze pan Adam z Sulechowa.
Podsumowanie
Podsumowując, zakola u mężczyzn, jak i zakola u kobiet to dość powszechny problem, ale istnieją na nie rozwiązania. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak ukryć zakola, powinien odwiedzić doświadczonego trychologa. Bardzo pomocne mogą okazać się także domowe metody walki z zakolami, na przykład stosowanie odpowiednich dermokosmetyków. Na porost włosów doskonale zadziałają te naturalne.
ZESTAW DELPOS
DERMOKOSMETYKI NA ZAKOLAKUP TERAZ
FAQ
1. Jak stosować dermokosmetyki na zakola?
Jeżeli borykamy się z zakolami, dermokosmetyki dedykowane problemowi – typu Delpos – muszą być przez nas stosowane regularnie. Najlepiej byłoby wprowadzić je do swojej pielęgnacji na stałe. Inaczej trwałe, ale przede wszystkim satysfakcjonujące nas rezultaty się nie pojawią.
2. Czy dermokosmetyki na zakola o naturalnych składach mogą być stosowane przez osoby o skórze wrażliwej?
Tak, naturalne dermokosmetyki są dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą. Warto wybrać zwłaszcza takie, w których znajdują się komponenty o właściwościach łagodzących, np. betaina, pantenol.
3. W jaki sposób stosować naturalny szampon na zakola?
Szampon należy rozcieńczyć wodą, spienić i wmasowywać w mokrą skórę głowy. Po dokładnym rozprowadzeniu należy go pozostawić na ok. 5 minut. Po upływie tego czasu można spłukać produkt ciepłą, ale nie za gorącą wodą.
Bibliografia:
1. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa,2014
2. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015
3. Siemiątkowska J.M., Zakres trychologii kosmetycznej: Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed, Stargard, 2015
4. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa, 2014
5. Kozłowska U., Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, wydanie I, Warszawa, 2010
6. Wormer E.J., Włosy. Pielęgnacja i zdrowie, Wydawnictwo Klub dla Ciebie, Warszawa, 2000 e
Komentarze
Leosia - 2021-10-13 12:24:11
Czasami już szampon i wcierka pomoże, w przypadku mojego męża tak było i udało się mocno zahamować wypadanie włosów
Khle - 2021-10-13 07:01:34
Jak będzie jakiś problem natury medycznej to nawet terapia może wystąpić jakimiś właśnie lekami, a jak nie to zleci jakieś zabiegi czy dermokosmetyki
Donikczka - 2021-10-12 23:51:55
Na start zleci badania i na ich podstawie zarekomenduje najlepszy sposób na zakola, w tym pielęgnacja
Weroniczka - 2021-10-11 22:47:25
A co trycholog robi, przypisze jakieś do zastosowania dobre dermokosmetyki?
RenWier - 2021-10-11 19:21:56
najlepiej znaleźć dobrego trychologa, to jest najlepsza metoda, jak chcesz znaleźć najskuteczniejszy sposób leczenia
Haggat - 2021-10-10 16:17:53
Mój mąż ma powoli takiej objawy i coś chcemy z tym zrobić, da się w ogóle?
Grengrulr - 2021-10-10 13:01:24
Można się starać poznawać najróżniejsze, najczęstsze przyczyny ich powstawania, eliminować wszystko, a i tak czynniki genetyczne mają ten największy wpływ z reguły