fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wypadanie włosów latem – przyczyny i objawy

Strona główna » Blog » Wypadanie włosów latem – przyczyny i objawy

Nierzadko zdarza się, że wypadanie włosów latem staje się zdecydowanie bardziej wzmożone aniżeli w przypadku innych pór roku. Zwłaszcza na początku, kiedy mają miejsce gwałtowne zmiany temperatur. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy i jak objawia się wypadanie włosów latem, dowiesz się z poniższego artykułu.

Wypadanie włosów latem - przyczyny i objawy

Wypadanie włosów latem – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów akurat latem jest wiele. Przede wszystkim dzieje się tak z uwagi na gwałtowne zmiany pogodowe, do których nasze włosy muszą się przyzwyczaić. Wówczas dochodzi do kontrolowanej utraty włosów i jest to całkowicie naturalna reakcja naszego organizmu.

Przyczyny nasilające wypadanie włosów latem to:

  • przetłuszczona skóra głowy i włosów – w normalnych warunkach skóra wydziela odpowiednią ilość sebum, która pełni funkcję ochronną. W zbyt wysokich temperaturach jednak ilość sebum jest zbyt duża, przez co z roli sprzymierzeńca staje się przyczyną doprowadzającą do osłabienia włosów. Warto więc w okresie letnim dbać o częste mycie włosów i bieżące pozbywanie się sebum. Tylko odpowiednio oczyszczona skóra głowy nie spowoduje obluzowania się włosów w cebulkach, a w konsekwencji utraty nadmiernej ilości włosów. Szczególnie latem warto więc zadbać o pielęgnację włosów łagodnymi i normalizującymi szamponami myjącymi,
  • ciasne upięcia – w lecie niemal każda kobieta stroni od chodzenia z rozpuszczonymi włosami. Do łask wracają wówczas wszelkiego rodzaju koki, warkocze, końskie ogony i upięcia. Z jednej strony jest to dobry krok, ponieważ włosy nie są narażone na działanie promieniowania UV i nie stają się przez to kruche i łamliwe. Problem pojawia się wtedy, kiedy włosy upinane są zbyt ciasno i noszone w taki sposób cały dzień. Takie rozwiązanie osłabia bowiem cebulki, co w konsekwencji prowadzi do wypadania włosów. Jeśli więc podczas całego dnia włosy są mocno związane, warto umyć je na noc i pozostawić rozpuszczone, aby miały możliwość odpocząć,
  • chlorowana woda – woda w morzach i basenach jest pełna soli i chloru, a obie te substancje negatywnie oddziałują na skórę głowy mocno ją przesuszając. Wówczas dochodzi do nadmiernej produkcji sebum, czego efektem jest obluzowanie się włosów w cebulkach i ich wypadanie. Warto więc zaraz po kąpieli spłukać włosy pod bieżącą wodą, tak aby jak najszybciej pozbyć się tych szkodliwych substancji.

Sprawdź nasz artykuł: Wypadanie włosów u kobiet

Delpos - zestaw

DELPOS
DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓW – STOSUJ TAKŻE LATEM KUP TERAZ

Wypadanie włosów latem – objawy

Gwałtowne zmiany temperatury i zdecydowanie większe nasłonecznienie sprawia, że czas życia włosa znacznie się skraca, co powoduje, że wypadanie włosów latem staje się uciążliwe. W trakcie trwania lata nawet aż 70% włosów przedwcześnie wchodzi w fazę spoczynku, a następnie w egzogen, czyli moment kiedy włosy całkowicie wypadają.

Przy pierwszych objawach takiego sezonowego problemu z włosami warto stosować wysokiej jakości dermokosmetyki, które skutecznie ograniczą wypadanie włosów latem. Wybierając właściwe kosmetyki do pielęgnacji warto postawić wówczas na produkty, których receptura oparta jest wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego o aktywnym działaniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na unikanie chemicznych substancji, które są szkodliwe zarówno dla skóry głowy, jak i całej długości włosów.


Bibliografia:

1. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015
2. Sekita-Pilch M.: Dlaczego włosy wypadają? Przyczyny, sposoby zapobiegania i nowoczesne metody leczenia wypadania włosów,Wydawnictwo Diagnosis, Białystok, 2016
3. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011

4 głosów

Komentarze

martynika - 2020-08-31 19:20:27

Mam z tym problem zawsze, szczególnie latem wychodzą mi garściami włosy, a mam suche bo dotąd stosowałam szampony przeciwłupieżowe i teraz szukam jakiejś alternatywy, oczywiście te "markowe" szampony z silikonami zupełnie odpadają

Beciasz - 2020-08-27 02:59:58

Polecam stosowanie różnych kosmetyków nawilżających, żeby nie przesuszyć włosów, bo faktycznie będą nam wypadać włosy latem za każdym razem, jeśli się nie zatroszczymy o nie ;)

KlaudiaGrabowska - 2020-08-26 17:01:45

Dermokosmetyki Delmos bardzo pomogły mi przy nadmiernym wypadaniu włosów latem. Zawierają naturalne składniki, przez co włosy są przyjemne w dotyku i przestały wypadać ;)

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊