Terapia ozonowa na Twoje włosy
Strona główna » Blog » Terapia ozonowa na Twoje włosy
Terapia ozonowa jest alternatywą dla osób, które mimo pielęgnacji włosów różnymi kosmetykami, cały czas są niezadowolone z kondycji swoich kosmyków. To innowacyjna metoda dotleniania i wtłaczania wgłąb włosa składników odżywczych za pomocą ciepła, z której skorzystać można w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich, ale i również, dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu, we własnych czterech kątach. Sprawdź, czym dokładnie jest terapia ozonowa i jak się do niej przygotować!
Terapia ozonowa w pigułce
Terapia ozonowa ma za zadanie nie tylko wzmocnić włosy, nadać im blasku i elastyczności, ale przede wszystkim przyspieszyć naturalny wzrost cebulek włosa, poprawić ukrwienie skóry głowy i zapobiec elektryzowaniu się włosów. Prócz tego, działanie ozonu ma wpływ bakteriobójczy i antyseptyczny, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów czy nawrotów skórnych problemów. Jak przygotować się do takiego zabiegu?
Przed terapią ozonową konieczne jest wcześniejsze przygotowanie włosów do zabiegu. Najpierw dokładnie myje się włosy, by pozbyć się wszelkich pozostałości z produktów do stylizacji, a następnie nakłada odpowiednie produkty pielęgnacyjne np. regeneracyjną lub odżywczą maskę na bazie keratyny i D-panetholu. Po nałożeniu nawilżającego kosmetyku, wkłada się głowę pod saunę wyposażoną w specjalną kopułę – ma ona za zadanie dzięki wytwarzanej parze usprawnić i pogłębić działanie produktu nałożonego na kosmyki.

ZESTAW DELPOS
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEKUP TERAZ
Terapia ozonowa – przeciwwskazania i efekty
Terapia ozonowa włosów sprawia, że do wnętrza włosów wnikają najpotrzebniejsze i niezwykle wartościowe składniki odbudowujące i odżywcze. Dzięki temu włosy nie puszą się, stają się elastyczne, gładkie, a końcówki nie rozdwajają się. Jednak, z upływem czasu wraz z częstotliwością kolejnych myć, substancje te tracą swoją moc – wypłukują się one naturalnie z wnętrza włosów. By temu zapobiec i przytrzymać efekt gładkiej, lśniącej i przede wszystkim zdrowej czupryny, zabiegi takie należy powtarzać. Kuracja taka wynosi od 4 do 6 zabiegów w ciągu miesiąca.
Z dobrodziejstw terapii ozonowej na włosy może skorzystać tak naprawdę każdy – nie ma żadnych przeciwwskazań z jej użytkowania. Nie ma również wytycznych co do pory roku, w której należałoby ów zabieg wykonywać – terapię można stosować zarówno w porze letniej jak i zimowej.
Zobacz również przepis na maseczkę z jajka na wypadające włosy
Terapia ozonowa w domu
Terapia ozonowa - gdzie można ją znaleźć? Otóż, z tego zabiegu można skorzystać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale również we własnym zaciszu domowym! Wystarczy tylko wyposażyć się w specjalne urządzenie do elektroterapii w wymiennymi pelotami. Przyrząd co prawda znacznie różni się wyglądem od sauny dostępnej u fryzjera, ale ma równie dogłębne działanie – dzięki wykorzystaniu prądów D’arsonvala można zafundować sobie regeneracyjną terapię skóry głowy i włosów, i zlikwidować dodatkowo stany zapalne naskórka oraz zapalenie mieszków włosowych.
Ozonowanie włosów w domu prócz niewątpliwej wygody jest również sporą oszczędnością – nie wymaga cotygodniowych wkładów finansowych, tylko jednorazowego, drobnego wydatku na ten niewielki acz rewelacyjny sprzęt.
Bibliografia:
1. Olsen E.A. Iron deficiency and hair loss: The jury is still out. Journal of the American Academy of Dermatology. 2006. 54(5), 903-906. 2. Krzystyniak K.L., Klonowska J. Nowe trendy w dietetyce. 2019, Warszawa. ISBN 978-83-942432-4-1
3. Hengl, T., Herfert, J., Soliman, A. et al. Cystine-thiamin-containing hair-growth formulation modulates the response to UV radiation in an in vitro model for growth-limiting conditions of human keratinocytes. Journal of Photochemistry and Photobiology. 2018. doi:10.1016/j.jphotobiol.2018.09.005