fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łysienie kiłowe – co to jest?

Strona główna » Blog » Łysienie kiłowe – co to jest?

Łysienie kiłowe to jeden z bardziej charakterystycznych objawów związanych z przebiegiem choroby zakaźnej, jaką jest choroba przenoszona drogą płciową kiła. Objawy pojawiają się w okresie drugorzędowym kiły. Jakie są charakterystyczne objawy? Czy można jakoś im zapobiegać? Na te pytania odpowiada poniższy artykuł.

Łysienie kiłowe jak wyglądaŁysienie kiłowe – jak wygląda?

Łysienie kiłowe jest bezpośrednio związane z przebiegiem choroby zakaźnej przenoszonej drogą płciową, czyli poprzez różne formy kontaktu seksualnego. Objawy związane z utratą włosów pojawiają się zwykle po około sześciu miesiącach od zakażenia. Łysienie kiłowe może mieć różny przebieg. W związku z tym inaczej może wyglądać obraz kliniczny choroby.

Specjaliści wskazują, że choroba może mieć postać:

  • ogólną
  • ogniskową. W tym przypadku utrata włosów związana jest przede wszystkim z łysieniem w okolicy potylicznej oraz skroniowej. W związku z tym łysienie jest wyłącznie miejscowe, co sprawia wrażenie jakby obszarów częściowo wygryzionych przez mole. Tak może wyglądać ogniskowe łysienie kiłowe zdjęcia najlepiej to obrazują. Specjaliści są zgodni, że ze względu na jednoznaczny obraz kliniczny, który pojawia się w przypadku tej formy choroby, postrzegany jest jako patognomiczna postać dla kiły.

Kiła należy do jednej z częściej przenoszonych chorób drogą płciową, ale jej diagnoza jest znacznie bardziej rozszerzona. Przerzedzenie włosów może być niewystarczającym objawem, szczególnie jeśli występuje w postaci ogólnej a nie ogniskowej. Aby uzyskać pełny obraz kliniczny choroby i potwierdzić diagnozę, niezbędne są zatem testy serologiczne.

Sprawdź jakie jeszcze istnieją domowe sposoby na wypadanie włosów

Łysienie kiłowe – u kogo występuje

Łysienie kiłowe to objaw choroby przenoszonej drogą płciową, dlatego narażone są na nią osoby, które podejmują ryzykowne kontakty seksualne. Kiłą można zarazić się nie tylko poprzez seks penetracyjny, ale również analny i oralny. W związku z tym kontakty seksualne z przypadkowymi osobami mogą zwiększać ryzyko zakażenia. Aby je zminimalizować, należy wykonywać regularne badania profilaktyczne, które wykluczają obecność chorób wenerycznych, jak i odbywać stosunki seksualne w prezerwatywie, która stanowi barierę mechaniczną dla wielu bakterii i wirusów.

Należy również unikać ryzykownych kontaktów seksualnych. Zarówno kiła, jak i łysienie kiłowe mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego jakiekolwiek niepokojące objawy świadczące o występowaniu choroby należy zgłosić do lekarza i podjąć odpowiednie środki zaradcze.

Delpos - zestaw

DELPOS
DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

Łysienie kiłowe – jak zapobiegać i w jaki sposób leczyć?

Łysienie kiłowe to choroba, która jest objawem choroby pierwotnej, dlatego zarówno profilaktyka, jak i leczenie związane są właśnie z chorobą pierwotną. Leczenie polega zatem na kuracji choroby pierwotnej, czyli kiły. Po wyeliminowaniu jej przyczyny znikają również objawy, w tym łysienie kiłowe.

Łysienie kiłowe - jakie kosmetyki pomogą?

Na łysienie kiłowe najważniejsze są środki lecznicze, które eliminują kiłę. Można jednak wspomagająco używać kosmetyków na skórę głowy, które wzmacniają włosy i przeciwdziałają ich wypadaniu.

Podsumowując, łysienie kiłowe to objaw choroby wenerycznej, którą jest kiła. W związku z tym należy wyeliminować kiłę, a następnie zająć się skutkami, jakie pozostawiło na owłosionej skórze głowy łysienie.


Bibliografia:

1. Holmes K., Mardh P., Sparling P.,Centers for Disease Control and Prevention. Outbreak of syphilis among men who have sex with men. Morbid Mortal Week Rep 2001; 50,,Southern California, 2000
2. Mroczkowski T.,Choroby przenoszone drogą płciową,Wydawnictwo Lekarskie PZWL,Warszawa,1998
3. Kadłubowski R., Kurnatowska A. ,Zarys parazytologii lekarskiej,PWL,Warszawa,1999
4. Magdzik W., Naruszewicz-Lesiuk D., Zieliński A.,Choroby zakaźne i pasożytnicze – epidemiologia i profilaktyka,alpha- medica press,2004

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊