fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Karboksyterapia na włosy – wszystko co powinnaś wiedzieć!

Strona główna » Blog » Karboksyterapia na włosy – wszystko co powinnaś wiedzieć!

Karboksyterapia na włosy to bardzo popularny zabieg, który stosuje się po to, by zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów. Zabieg ten ma także przywrócić włosom ich dawny blask i zdrowy wygląd. Na czym polega karboksyterapia na włosy i jakie efekty pozwala osiągnąć? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu? Zapraszamy do lektury.

Karboksyterapia na włosy – co to jest i na czym polega?Karboksyterapia

Karboksyterapia na włosy to zabieg, który działa na wypadanie włosów. Karboksyterapia na włosy polega na wprowadzeniu podskórne i śródskórnie CO2, czyli dwutlenku węgla. Zabieg ten stosuje się bezpośrednio w miejscu występowania problemu, co oznacza, że produkt bez przeszkód dotrze do chorego obszaru. Karboksyterapia na włosy ma na celu uprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co pozwoli na poprawę ukrwienia skóry głowy. Rozbudowana sieć naczyń krwionośnych sprawi, że tlen i substancje odżywcze będą docierać do komórek włosowych w szybszym tempie oraz większych ilościach. To pozwoli na odżywienie, dotlenienie, rewitalizację i regenerację skóry głowy.

Zabieg jest bezbolesny, jednak istnieje możliwość zastosowania środka znieczulającego. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego narzędzia, które wywołuje niewielkie nakłucia na skórze głowy. Aby karboksyterapia na włosy była skuteczna, potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów w serii.

Karboksyterapia – włosy – efekty, które pozwala osiągnąć

Efekty karboksyterapii na włosy powstają na skutek przenikania CO2 do tkanek, które rozszerzając się, doprowadzają do szybszego krążenia krwi. W ten sposób dochodzi do regulacji komórek oraz powstawania nowych naczynek, które pobudzają produkcję kolagenu. Po zabiegu, jakim jest karboksyterapia, włosy nie tylko przestają wypadać, ale także wyrastają nowe gęstsze i mocniejsze.

Zabieg ten pozwala na osiągnięcie także takich efektów, jak:

  • zahamowanie procesu wypadania włosów,
  • przyśpieszenie porostu włosów,
  • poprawienie ukrwienia skóry,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • zwiększenie produkcji elastyny,
  • sprawienie, że włosy są mocniejsze i grubsze.
Delpos - zestaw

WYBIERZ DELPOS
ZESTAW ODŻYWCZYCH DERMOKOSMETYKÓW NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

Karboksyterapia na włosy – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Karboksyterapia na włosy stosowana jest w leczeniu chorób skóry głowy, jak np. łuszczycy, a także w leczeniu wypadania włosów i łysienia.

Sprawdź też inne zabiegi na włosy.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • ciążą,
  • karmienie piersią,
  • niewydolność płuc, serca lub nerek,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Poza tymi obostrzeniami, zabieg jest w zupełności bezpieczny i może być wykonywany przez każdego. Karboksyterapia na włosy nie powoduje alergii, nie wywołuje powikłań oraz nie jest obarczona okresem rekonwalescencji i skutkami ubocznymi.

Niedługo po zabiegu, na skutek nakłuć, mogą pojawić się siniaki. Nie są one jednak groźne i znikają szybko, bez pozostawiania śladów.

Karboksyterapia na włosy to skuteczny zabieg, który często stosuje się w leczeniu chorób skóry głowy. Zabieg ten pozwala na pozbycie się przypadłości nadmiernie wypadających włosów, stymulując także porost nowych, wzmocnionych włosków. Karboksyterapia to bezpieczny zabieg, który przeprowadza się poprzez dokonanie delikatnych nakłuć skóry głowy. Zabieg ten nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych.


Bibliografia

1. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka, Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
2. Wormer E.J., Włosy. Pielęgnacja i zdrowie, Wydawnictwo Klub dla Ciebie, Warszawa, 2000

5 głosów

Komentarze

Marta - 2021-05-12 09:41:38

Popieram :) Ja uważam, że to raczej ostateczność powinna być, bo na włosy masz jeszcze maski, wcierki i inne tego typu rzeczy

Karka - 2021-05-11 16:41:10

Takie zwykłe wypadanie włosów pewnie nie znajdzie się wśród wskazań, ale i również przeciwskazań, więc pewnie można, ale nie jest to najbardziej optymalna droga

Miodiza - 2021-05-10 11:51:11

Można coś takiego zrobić sobie jak po prostu odczuwam wzrost ilości wypadanych włosów?

Eliza - 2021-05-09 09:39:16

Fajnie wiedzieć co to jest i jak działa ta karboksyterapia na włosy :)

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊