fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Farby do włosów wypadających – jakie wybrać?

Strona główna » Blog » Farby do włosów wypadających – jakie wybrać?

Farby do włosów wypadających cieszą się dość sporym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, iż sporo osób narzeka na problem nadmiernej utraty kosmyków. Często ciężko nam jednak zrezygnować z koloryzacji, dlatego poszukujemy skutecznego, ale bezpiecznego dla włosów produktu. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, po jakie farby do włosów wypadających sięgnąć. Najważniejsze jest jednak mimo wszystko pozbycie się problemu, jakim jest utrata kosmyków.

Farby do włosów wypadających które są bezpieczneFarby do włosów wypadających – które są bezpieczne?

Farby do włosów wypadających można znaleźć zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i w aptekach internetowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg farbowania zawsze będzie osłabiał włosy. Najlepiej byłoby więc nie stosować żadnych farb, a skupić się na tym, aby pokonać problem związany z wypadaniem kosmyków. Jeżeli jednak nie wyobrażamy sobie rezygnacji z koloryzacji, postawmy na stosunkowo bezpieczne farby. Farby do włosów wypadających na pewno nie powinny zawierać amoniaku. Dobrze byłoby, gdyby znajdowały się w nich składniki pochodzenia roślinnego. Istotne jest to, aby farby do włosów wypadających były stosowane jedynie wtedy, gdy jest to konieczne. Częste koloryzacje nie wpływają zbyt dobrze ani na stan włosów, ani też na stan skóry głowy. Jeśli nie radzimy sobie z samodzielną koloryzacją, warto byłoby udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Nie do każdego salonu można jednak przynieść swoją farbę. Warto więc upewnić się, czy istnieje w ogóle taka możliwość.

Przeczytaj więcej o wypadaniu włosów

Farby do włosów wypadających nie zastąpią dobrych dermokosmetyków

Farby do włosów wypadających w żadnym razie nie zastąpią kosmetyków do pielęgnacji włosów. Trzeba więc pamiętać o tym, aby kosmetyki do włosów, które wypadają dobierać starannie. Doskonale, jeśli będą miały naturalny skład.

Wśród konkretnych substancji, które można polecić należy wyróżnić między innymi:

  • ekstrakt z szyszek chmielu
  • ekstrakt z amli
  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej
  • wyciąg ze skrzypu polnego
  • olej rycynowy
Delpos - zestaw

ZESTAW DELPOS
POWSTRZYMAJ WYPADANIE WŁOSÓW Z POMOCĄ ODŻYWCZYCH DERMOKOSMETYKÓWKUP TERAZ

Ważne jest to, aby zainwestować w zestaw kosmetyków dedykowanych kosmykom wypadającym. Przyda się łagodnie oczyszczający szampon, jak również nieobciążająca włosów odżywka. Warto także zastosować peeling do skóry głowy, który pozwoli pobudzić mikrokrążenie. Najważniejsze jest to, aby stosować kosmetyki zgodnie z zaleceniami producenta, a te znajdują się na opakowaniu. Istotna jest także systematyczność oraz cierpliwość. Włosy nie przestaną nagle wypadać. U niektórych efekty pojawią się wcześniej, a u innych nieco później. Im bardziej zaawansowany jest nasz problem, tym większe prawdopodobieństwo tego, że na efekty będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Podsumowując, farby do włosów wypadających uchodzą za zdecydowanie bezpieczniejsze od tych zawierających szkodliwy amoniak. Mimo to, nie wolno stosować ich zbyt często. Ważne jest zachowanie umiaru. W przeciwnym razie, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że farbowanie zaszkodzi włosom. Aby pozbyć się problemów z ich wypadaniem, trzeba będzie zastosować odpowiednią pielęgnację. Przydatny może okazać się szampon, jak również odżywka czy wcierka do skóry głowy.


Bibliografia:

1. Hall-Flavin D. K. Can stress cause hair loss? Data dostępu: 28.08.2020.
2. Styczeń P. Włosom na ratunek. Art of Beauty, 2015(2): 32-39.
3. Hair loss: who gets and causes. Data dostępu: 28.08.2020.

1 głosów

Komentarze

Agrestka - 2022-03-18 11:28:54

Raczej to kwestie techniczne, że nałoży farbę 2mm wyżej od skóry, dokładnie oddzieli pasma itd. Zrobi to czego my w warunkach domowych raczej byśmy nie portafiły

Weronika - 2022-03-16 08:47:46

I innych produktów użyje czy o co chodzi?

niezapominajka012 - 2022-03-15 13:45:26

Ogólnie warto w salonie koloryzację robić, bo jak się powie, że ma się problem z wypadającymi włosami to dobra fryzjerka weźmie to pod uwagę przy swojej pracy

niechcesztego, - 2022-03-14 16:08:34

Dobry pomysł, popieram. Warto też pamiętać, że farby do włosów wypadających nie zastąpią dobrych dermokosmetyków. Użycie jakiejś wcierki, dobrego szamponu, supementacji już samo w sobie może wzmocnić włosy

Karolina - 2022-03-13 13:47:36

Zawsze można zapytać czy mozemy przynieść swoją farbę, jest to też jakieś rozwiązanie

Neldoreth_newja - 2022-03-12 18:09:04

Ja raczej wątpię, powiem szczerze

Capucino - 2022-03-11 22:54:49

Myślicie, ze w salonach kosmetycznych mieli by coś takiego?

Werka89 - 2022-03-11 15:58:23

Ich efekt pewnie jest taki, że są łagodniejsze dla włosów

Radzia55 - 2022-03-10 16:08:22

To w takim razie jeśli farby do włosów wypadających, które są podobno bezpieczne dla włosów i tak powodują wypadanie to w takim razie jaki jest ich plus?

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊