fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Choroby skóry głowy – kompendium

Strona główna » Blog » Choroby skóry głowy – kompendium

Choroby skóry głowy potrafią być bardzo męczące. Wiele z nich powoduje nadmierne swędzenie, rozdrażnienie czy po prostu przekłada się na nieestetyczny wygląd skóry głowy. Nic więc dziwnego, że każdy szuka najlepszego sposobu na to, aby się ich pozbyć. Przede wszystkim dużą rolę odgrywa tutaj profilaktyka, ale także badania, które pozwolą potwierdzić, z jaką chorobą ma się do czynienia. Niemniej jednak bardzo ważne jest to, aby samemu umieć rozpoznać objawy i zacząć działać jak najszybciej, gdy tylko się pojawią. Bardzo często czas ma tutaj decydujące znaczenie i warto mieć to na uwadze.

Jakie choroby skóry głowy można wymienić?Choroby skóry głowy

Warto wiedzieć o tym, że choroby skóry głowy mogą być różne i wiele z nich różni się tylko niektórymi objawami. Faktycznie może to znacząco utrudniać ich rozpoznanie. Choroby owłosionej skóry głowy często powodują dyskomfort, wypadanie włosów, a nawet wstyd. Na całe szczęście można się ich pozbyć.

Wśród najpopularniejszych chorób skóry głowy na pewno można wymienić:

  • atopowe zapalenie skóry głowy,
  • grzybicę skóry głowy,
  • łupież,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łuszczycę skóry głowy.

Warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się te poszczególne choroby skóry na głowie.

Sprawdź: Rodzaje łysienia

Delpos - zestaw

DELPOS
DERMOKOSMETYKI SKUTECZNIE HAMUJĄCE WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

Czym charakteryzują się wymienione choroby skóry głowy?

Choroby skóry głowy, które zostały wyszczególnione powyżej, mogą mieć różny przebieg i różne objawy. Warto jednak je wymienić, co ułatwi diagnostykę. Atopowe zapalenie skóry głowy może objawiać się przede wszystkim świądem, łuszczeniem się skóry oraz zaczerwienieniem. Często włosy w tym obszarze mogą stawać się słabsze i nadmiernie wypadać. Zdarza się, że AZS mylone jest z łupieżem, ponieważ sucha skóra sypie się. Podobne objawy ma grzybica skóry głowy, która objąć może cały jej obszar. Objawia się białymi plackami o nierównym obrysie. Skóra swędzi, piecze, a niekiedy nawet boli. Łupież często powoduje liczne kompleksy, ponieważ na skórze głowy pojawiają się białe łuski, które sypią się nawet na ramiona. Jest ich tak wiele, że bez specjalistycznych metod trudno jest temu zapobiec.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy może objawiać się tym, że włosy u nasady są tłuste i oklapnięte, a skóra głowy sucha i swędząca. Tutaj także mogą pojawić się zaczerwienienia. Łuszczyca skóry głowy przypomina nieco atopowe zapalenie skóry. Pojawiają się placki na głowie o nieregularnym kształcie, które łuszczą się, bolą, swędzą i powodują ogólny dyskomfort. Jest to choroba stosunkowo trudna do całkowitego wyleczenia i często potrzeba czasu.

Choroby skóry głowy potrafią być naprawdę męczące i utrudniać normalne funkcjonowanie. Warto więc zdecydować się na terapię u lekarza. Dobierze on odpowiednie leki oraz preparaty. Choroby skóry głowy będą mniej dokuczliwe także, wtedy gdy dobierze się odpowiednie dermokosmetyki, które ułatwią nawilżenie skóry głowy oraz poprawią wygląd włosów. W tej chwili wybór jest tak duży, że z całą pewnością znajdzie się szeroką gamę produktów, które pomagają na różne choroby skóry głowy. Dzięki temu leczenie będzie nie tylko znacznie przyjemniejsze, ale także szybsze i przyniesie lepsze rezultaty.


Bibliografia

1. Nowicka D., Choroby łojotokowe skóry, Procedury zabiegów kosmetycznych, KosMed, Wrocław, 2011
2. Kozłowska U., Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa, 2010
3. Marlena Matysek-Nawrocka, Maria Bernat, Michał Koziarski, Trychologia kosmetyczna jako metoda diagnozy oraz leczenia wybranych schorzeń skóry głowy i włosów, Lublin

3 głosów

Komentarze

aszamana - 2020-09-22 17:51:15

choroby skóry głowy to nic przyjemnego, wiem z doświadczenia a nieraz też strasznie ciężko diagnozę postawić, lekarze czasem mylą łuszczycę z zapaleniem łojotokowym i na odwrót

Dermo33 - 2020-09-21 12:11:10

Jak czujemy, że coś jest nie tak to najlepiej od razu udać się do lekarza, który powie nam najlepiej co jest nie tak ;))

Marianna34 - 2020-09-19 19:57:27

To jest przerażające, ale ludzie nadal potrafią nie zdawać sobie sprawy ze składu kosmetyków. Zły wybór, może przesuszać skórę głowy, przez co wychodzi np łupież :// pora się obudzić ludzie..

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊