fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Biotyna na włosy – wszystko co musisz wiedzieć

Strona główna » Blog » Biotyna na włosy – wszystko co musisz wiedzieć

Biotyna na włosy cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Preparaty z biotyną dostępne są zarówno w aptekach jak i w większości drogerii, co związane jest z dużą popularnością tego składnika. Rzeczywiście, tabletki z biotyną mają szansę wspomóc walkę z wypadającymi włosami. Co jednak warto wiedzieć, zanim postanowimy suplementować biotynę?

Biotyna na włosy – czym jest i jak działa?Biotyna na włosy

Biotyna na włosy, określana jest także mianem witaminy H oraz B7. Tak naprawdę jednak zalicza się ją do witamin z grupy B. Biotynę znajdziemy w żywności, ale nie są to oszałamiające ilości. Głównymi naturalnymi źródłami biotyny są bez wątpienia żółtka jaj, drożdże oraz wątróbka. Dobroczynną biotynę znajdziemy także w produktach pełnoziarnistych, takich jak płatki owsiane czy mąka pszenna pełnoziarnista. Witamina ta jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto, bardzo korzystnie wpływa nie tylko na wypadanie włosów, wygląd naszych włosów, ale również skóry i paznokci.

Biotyna na włosy nie tylko je wzmacnia, ale również zapobiega ich kruszeniu i łamaniu się.

Sprawia także, że kosmyki stają się zdecydowanie bardziej sprężyste i lśniące. Jeżeli więc wciąż zastanawiamy się nad tym co zadziała na włosy, biotyna może przyjść nam z pomocą.

Biotyna na włosy – kiedy można mówić o niedoborze i jak ją stosować?

Biotyna na włosy ma szansę skutecznie zadziałać, co zostało wspomniane powyżej. Warto jednak wiedzieć czym objawia się niedobór tej witaminy w organizmie.

Do charakterystycznych objawów niedoboru witaminy B7 należy zaliczyć:

  • łuszczenie się skóry,
  • kruchość paznokci,
  • anemię,
  • zaburzenia apetytu,
  • wymioty,
  • rumień skóry,
  • nadmierną utratę włosów.
Delpos - zestaw

DELPOS
SKUTECZNY SPOSÓB NA WYPADANIE WŁOSÓWKUP TERAZ

Powyższe objawy niedoboru biotyny są dosyć niespecyficzne, dlatego w razie ich wystąpienia, warto byłoby pomyśleć o konsultacji lekarskiej. Jeżeli okaże się, że faktycznie cierpimy na niedobór witaminy B7, pomyślmy o suplementacji. W aptekach i drogeriach znajdziemy różne preparaty z biotyną na włosy.

Sprawdź jakie preparaty na wypadanie włosów stosować.

Najpopularniejsze są tabletki z biotyną na włosy, ale ostatnio modna stała się także biotyna do włosów w formie żelków. Pamiętajmy także o stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety, która powinna być bogata w naturalne źródła biotyny, o których mowa była powyżej. Bez względu na to, na jaką formę biotyny się zdecydujemy, miejmy na uwadze również to, że biotyna na włosy musi być stosowana systematycznie. W przeciwnym razie mowy o satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może.

Na preparaty zawierające w swoim składzie biotynę powinny uważać kobiety spodziewające się dziecka oraz karmiące piersią. W tabletkach znajdziemy bardzo duże ilości biotyny, a jej nadmiar niekoniecznie posłuży matkom spodziewającym się potomstwa. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatów zawierających w swoim składzie biotynę, skonsultujmy się z farmaceutą.

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek, że biotyna na włosy jest preparatem skutecznym. Należy wybrać odpowiadający nam preparat, zwłaszcza jeżeli cierpimy na niedobór tej witaminy. Biotyna na włosy musi być stosowana codziennie przez minimum miesiąc, aby było można mówić o efektach.

Sprawdź inne sposoby na wypadanie włosów.


Bibliografia

1. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M., Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
2. Jazienicka I., Chodorowska G., Budzyńska J., Włosy – fizjologia i zaburzenia struktury, Dermatologia Estetyczna, 2006

2 głosów

Komentarze

Magda - 2020-10-30 15:12:53

Nie no powinno chociaż troszkę pomóc, bo składzik ma bardzo fajny. Ale jak chcesz to zrób sobie badanka i się dowiesz czego Ci brakuje jakiej witaminy i będziesz wiedzieć jaką suplementacje stosować

Dagmara - 2020-10-29 12:48:29

Oj mi włosy mega wypadają, jestem aż zdziwiona że nie jestem jeszcze łysa. Próbowałam już wielu rzeczy, ale nie szkodzi żebym spróbowała jeszcze z Delpos. Albo zaryzykuje, albo nie będę mieć włosów :D

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Delpos - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊